Napsali o nás

Rockový svět: “Syteria, The Agony” 27. 2. Vagon

2. 3. 2019, autor: Luboš Hnát
“Po více než roce se do pražského klubu Vagon vrátila kapela THE AGONY. V roli speciálního hosta se českým fanouškům představila britská skupina SYTERIA, která u nás vystupovala vůbec poprvé.”

 

Musicstage.cz: “Martina Kajda Balcarová – Díky kliku…”

9. 2018, autor: Jan Martinek
Díky kliku se bubeník může s basákem sejít i jinak, než v dodávce.

 

Rockový svět: “The Agony – Pojedeme možná na Mácháč”

5. 2017, autor: Luboš Hnát
“Nedávno jsem si na Facebooku všiml spuštění crowdfudingové kampaně ženské heavy-rockové kapely THE AGONY na nahrávání jejich nové desky, která má mít ve svém názvu záhadné číslo 689. Nedalo mi to a požádal jsem kytaristku TEREZU ‚TERKU‘ PŠENČÍKOVOU a baskytaristku KATIE SKATIE o následující rozhovor, ve kterém se holky rozpovídaly nejen o přípravě nové desky.”

 

Metal Line: “Na utajeném místě v Praze byla vyvinuta zbraň hromadného ničení”

9. 2016, autor: Dědek
Lehce netradiční recenze CD dívčí skupiny The Agony Dirty And Dangerous
“Praha a celá Česká republika je v totálním šoku. Na neznámém místě v Praze byla stvořena bomba, jejíž účinky nejsou přesně zřejmé, leč jedná se o zbraň hromadného ničení s možnými dalekosáhlými následky. Nikdo přesně nezná její složení. Tajné zdroje však uvádějí, že znají nejdůležitější složky této bomby.”

 

Rockový svět – Nikola Kandoussi – Flákat se nehodláme

16. 8. 2016, autor: Luboš Hnát
… jsem pyšná na to, že během těch tří let jsme toho stihly docela hodně. Dřív a v zahraničí to často bylo tak, že se buď kapela do dvou-tří let proflákla, nebo šla od válu, ale dneska to tak nefunguje, dneska se jede stylem ‚vyděržaj, pijaněr‘… a pěkně poctivě si všechno odjezdit a skládat lepší a lepší věci.

 

Musicweb – Rozhovor s The Agony: Chystáme EP a zahraniční turné

11. 5. 2016, autor: Jirka Mimra
Také budeme hrát svoje první zahraniční turné, chystáme se do Holandska a do Anglie snažíme se také domluvit nějaká vystoupení v Německu. V Anglii je zatím dohodnutý koncert v Northamptonshire. Jednáme i o vystoupení v Londýně,…

 

Rockový svět – Loretta, The Agony, 28.4.2016 ve Vagonu

28. 4. 2016, autor: Luboš Hnát
Každá narozeninová oslava si zaslouží pořádnej mejdan. Když slaví narozeniny ženská kapela THE AGONY, můžete si být jisti, že to přesně takovej mejdan bude… Přišla pogratulovat legenda ženského rocku, brněnská kapela LORETTA, která navíc v Praze vystoupila po předlouhých 24 letech. Líbivý ‚osmdesátkový‘ metal v tom nejlepším slova smyslu se mi asi jen tak neomrzí. Přiznám se, že když Loretta aktivně hrála, začínal jsem teprve objevovat rockový slabikář, a když jsem slabikář dočetl, Loretta už zase nehrála.

 

Rockový svět – THE AGONY, FANCY FOXX, CURLIES

5. 10. 2015, autor: Luboš Hnát
… holky z The Agony opravdu parádní jízdu rozjely. I když šlo o jejich letošní první koncert, bylo znát, že jsou stále ve formě. Koncertů The Agony jsem v loňském roce viděl nespočet a vždy mě bavila jejich živelná a nespoutaná energie. A je jen dobře, že si nechaly v zásobě dost energie i pro letošní rok.

 

iRockshock – The Agony, Fancy Foxx, Curlies

8. 3. 2016, autor: Lukáš Loužecký
Sobotní večer je odjakživa jako stvořený k nějakému tomu večírku. Já jsem se tentokrát rozhodl vyrazit do pražského klubu Rock Café na Národní třídě, abych si užil koncert tří zajímavých českých skupin Curlies, Fancy Foxx a The Agony.

 

Rockový svět – The Agony, Lili Vilit

29. 10. 2015, autor: Luboš Hnát
Už delší dobu jsem měl z různých zdrojů zprávy o tom, že křest debutového CD „Dirty and Dangerous“ ženské heavy-rockové kapely THE AGONY bude výjimečnou událostí. A protože jsem neměl důvod těmto zprávám nevěřit, nezbývalo mi nic jiného, než se na jejich křest do pražského Vagonu vydat.

 

Martina ‘Kajda’ Balcarová – Rockové vyšívání

9. 9. 2015, autor: Luboš Hnát
Nedávno jsem na Facebooku zaznamenal tvoje prohlášení, že chceš být nejlepší bubenice v Česku. Jak to bylo myšleno?
Pozor, já jsem řekla, že jedna z nejlepších! (úsměv) Ale bylo to myšleno naprosto vážně.
Jak relaxuješ od muziky?
Co to je za otázku? Já nerelaxuju! A už vůbec ne od muziky!

 

The Agony – Ženská rocková revoluce

12. 4. 2015, autor: Luboš Hnát
“Fenomén čistě ženské heavyrockové kapely THE AGONY se v poslední době nedá přehlédnout. Ať už jde o koncerty s hvězdnými zahraničními kapelami, nebo o svět sociálních sítí a internetu, The Agony je zkrátka všude plno. “

 

Rockshock: Girlschool, The Agony

12. 4. 2015, autor: Luboš Hnát, foto: Jiří Rogl
“Když jsem byl před několika lety na The Agony poprvé, koukal jsem na ně jako na zjevení s otevřenou hubou, protože jsem na podobný nářez v ženském podání prostě nebyl připravený. Tentokrát jsem sice tušil, že si užiju parádní koncert, ale i při tomhle koncertu jsem zůstal opět s otevřenou hubou nad tím, jak ohromný pokrok holky udělaly.”

 

Niky’s interview for PodKISSt.com, Feb 2015

Interviewed by the almighty Ken Mills for a very special episode of PodKISSt that has just celebrated 8 years of broadcasting 🙂

 

Rockpalace.cz: Rocková dračice Nikola Kandoussi a jeji The Agony

13. 2. 2015
“… Vím, že chystáte i debutové oficiální album, co nám o něm můžeš prozradit?? …”

 

Metal-line.cz: Dívčí metalová čtyřka z Prahy

1/2015
“… A slyšet i vidět je tenhle tvrdý rock samozřejmě i na koncertech, jichž rychle přibývá. …”

 

Rockshock: Mike Terrana, The Agony (2.12.14 Praha, Nová Chmelnice)

20. 12. 2014, autor: Eva Houšková, foto: Jiří Rogl
“… zdá se, že holky zrají jako víno – jen o dost rychleji; na hudební scéně se jako The Agony pohybují necelé dva roky a stále raketově stoupají. …”

 

Fakker 5/2014: New wave of Czech glam metal

autor: Rodeo Bull
“… riff jako v T.W.S. nebo v Give It To Me […] z nich dělá totálně nejtvrdší kapelu na scéně, k čemuž přispívají i parádní metalové bicí. …”

 

Metalsvět: 8.12.2014 – Terrana, Ostrava

14. 12. 2014, autor: Aleš Steffek
“… když ovšem The Agony spustily Ace of Spades od Motörhead tak mi běhal mráz nejenom po zádech, ale po celém těle …”

 

Spark: TERRANA, THE AGONY – 8.12.2014, Ostrava, Garage Club

14. 12. 2014, autor: Jan Kozák
“… Čtyři slečny se metalu rozhodně nebojí a i přes své mladí odvedly hodně solidní předskokanský set. …”

 

Spark: TERRANA brázdí Českem – 3. 12. 2014, Plzeň, Pod lampou

4. 12. 2014, autor: David Havlena
“… Hard rock šmrncnutý metalem a (konečně) s anglickými texty v podání děvčat nepůsobil vůbec špatně. Líbí se mi, že holky to moc neřeší. Prostě naběhnou, začnou mydlit, hážou kšticí a trhají struny. …”

 

Czech Blade: Holčičí nářez v Chapeau Rouge

25. 11. 2014, autor: Michaela Petrošová
“… Jako druhé se přišly předvést hard-rockové THE AGONY. Tyhle holky ihned věděly, kde mají svá místa a všem daly od začátku do konce kvalitní nářez energie. Bylo vidět, že je to baví a bubenice si to fakt užívala. …”

 

Rockový svět: Rockové Vánoce na Barče

31. 12. 2013, autor: Luboš Hnát
“… Holky ale spustily svůj hardrock říznutý trashem, a to bylo možná nejen pro mě docela překvapení. Kytaristka Nicol mi lehce připomínala Joan Jett a to nejen svou vizáží, ale i tím jak se dokázala na pódiu odvázat. Kapela hrála většinou svoje věci zpívané anglicky. … jejich muzika mě dokázala zaujmout a chvílemi i strhnout. Na začátek mejdanu tedy vcelku příjemné překvapení…”

 

Rock&pop: Young stage, The Agony

25.11.2013, autor: Daniela Brodcová
“… Taky se nám stává, že po koncertě přijdou lidi a říkají, že nesnášeli ženské kapely, ale kvůli nám musí změnit názor. Jednou za mnou po koncertě třeba přišel týpek a řekl, že mě překřtí na Karla, protože jsme jediné z celého večera hrály jako chlapi. …”

 

Creativeblock: Místo agónie mají solidně našlápnuto…

11.9.2013, autor: Jakub Dušek
“… Agony rozhodně nemají v úmyslu opájet se pompou nebo působit zadumaně a truchlivě. Je to nářez. Sloka, refrén, sloka, wild solo, refrén, pořádný třískání do činelů a kytar, dunění basy doprovázené úderným zvukem kopáku masírovaného dvojšlapkou. …”

 

Aardvark: Krhanice Open Air 2013

07.08.2013, autor: Jakub Němec
“… Nechtěl bych je úplně zavrhovat – nástroje měly poměrně zvládnutý a za pár let nás můžou ještě překvapit – ale to by se nejdřív musely přestat stylizovat do role motorkářských princezen, čekající na svého rytíře s Harley Davidson, a vymyslet něco originálnějšího. …”

 

Rockmag.cz: Recenze Loud and Furious EP

14. 8. 2013, autor: Tomáš Pícl
“… V písních se míchá špetka glamrockové načančanosti (z dob předcházejících evoluci do bizardnějších verzí hairmetalu), punkrocková syrovost a špinavost, heavymetalový tah na branku, ale především přímočaré rokenrolové písničkářství. …”